T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

Untitled Document
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. 
   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törene, Vali İbrahim Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, Vali Yardımcıları Mehmet Öksüz ve Süleyman Deniz, Baro Başkanı Halime Aynur, daire müdürleri ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden törende yaptığı konuşmada, binlerce yıl, hür ve bağımsız yaşamış Türk milletinin 23 Nisan 1920'de milli egemenliğine kavuşarak, 93 yıldan beri kendi hayatını yönetme ve geleceğini belirlemede tek söz sahibi olduğunu kaydetti. 
   Milli hakimiyetini demokratik hakkıyla, kendi iradesiyle belirleyen TBMM'sinin 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarını gerçekleştirdiğini ifade eden Şişman, şöyle konuştu:

"Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın cumhuriyeti kuran iradenin, çocuklara armağan ettiği, ülkenin ilk milli ve resmi bayramıdır. Dünyada çocuklara bayram armağan edilen tek ülkenin Türkiye'dir. Bu millet iradesinin çocuklara olan güvenin ve onlara verilen değerin çok anlamlı ifadesidir. Demokratik, laik, sosyal ve hukuk değerleri üzerinde yükselen devletimizi; ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olduğunu, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın bütün benlikleriyle, hoşgörü, sevgi, saygı ve barıştan yana yetişmeleri için yol gösterici ve destek olmalıyız. Geleceğe güvenle bakabilmek için, her şeyden önce çocuklarımıza iyi insan, faydalı bir birey olarak yetişmeleri en önemli önceliğimiz olmalıdır. Ülkemizin bilgi çağının seçkin bir ortağı olabilmesi için çocuklarımızın milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde eğitimde iyiyi ve kötüyü ayırt etme bilinciyle, saygı, sevgi, yardımlaşma, paylaşma farklılıklarla yaşayabilme anlayışında yetiştirmek, onları başarılı ve mutlu edebilmek hepimizin ortak görevidir.'

Öğrencilerin şiir okuması ve halk oyunları gösterisiyle devam eden kutlamalar, anaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösterileri sunmasıyla sona erdi.


Bu içerik toplam 891.761 kez gösterildi, Site toplam 2.094.307 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 1 kişi geziyor.

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi - BİLECİK
E-posta : bilecik@icisleri.gov.tr