T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

Untitled Document
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN 168. YIL DÖNÜMÜ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN 168. YIL DÖNÜMÜ

Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. 
   Törene, Vali Halil İbrahim Akpınar, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Hasan Uğural, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, Vali Yardımcıları, askeri erkan, emniyet müdür yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda polis ile vatandaş katıldı. 
   Programda, Emniyet Müdür Vekili Topçu ve POMEM Müdürü Uğural'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İl Emniyet Müdür Vekili Topçu, yaptığı konuşmada, devlete güvenin tesisi, devlet-millet kaynaşmasının sağlanması yolunda kat edilen mesafenin, halkın moral değerlerinin arttırılması için verilen mücadelenin, okul çağındaki gençler ile kurulan diyalog ve onlara rehber olma alanında atılan adımların, kısa zamanda teşkilatın öz güvenini yükseltmekle birlikte gelişmiş ülke standartlarına taşımadaki gelinen noktanın sevindirici olduğunu söyledi.
  
Teşkilatın, vatandaşa, hiçbir mazerete sığınmadan sorunları çözme anlamında olağanüstü gayret sarf ettiğini ifade eden Topçu, şöyle konuştu:'Vatandaşımızın memnuniyetinin tesisi için çoğu zaman kendimizi yasalar karşısında zor durumda bırakma pahasına da olsa bunu sağlamaya çalışmaktayız. Vatandaşımızın memnuniyetini duymak, değil bizi şımartmak, sorumluluğumuzu daha da arttırmaktadır. Genç Cumhuriyetimizin nimetleri ile donatılan şanlı teşkilatımız, varlığını ve gücünü halkından aldığı sevgi ve ilgiyle hizmetine hizmet katma sevdasını sürdürmektedir. Bugün polisimize; 76 uluslararası sözleşme, 104 kanun, 21 bakanlar kurulu kararı, 4 kanun hükmünde kararname, 11 tüzük, 316 yönetmelik ve 84 yönerge olmak üzere toplam 616 mevzuat görev vermektedir. Polisimiz ne kadar mükemmel hale gelirse, hizmetlerin de yerine gelmesi o derece başarılı olacaktır.'
   Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan senaryo gereği çocuğunun hasta olması ve maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi ettiremediği için psikolojik sorunlar yaşayan babanın, bıçakla kendine zarar vermek isterken, düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirilmesi canlandırıldı.Tören, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Edebalı İlköğretim Okulu halkoyunları ekibinin gösterisiyle devam etti.

Kutlamalar, Vali Akpınar, Milletvekili Şeker ve beraberindekiler, Cumhuriyet Meydanı'nda Çevik Kuvvet, Trafik Tescil, Olay Yeri İnceleme, Terörle Mücadele ve Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğünün hazırladığı sergiyi gezerek, bilgi aldı.Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Engin Keleş, Vali Halil İbrahim Akpınar’a, kara kalemle çizdiği resmi hediye etti.
Bu içerik toplam 894.115 kez gösterildi, Site toplam 2.098.480 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 24 kişi geziyor.

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi - BİLECİK
E-posta : bilecik@icisleri.gov.tr